حسگر اثر انگشت گلکسی اس 10 مشکل ساز شد

به گزارش وبلاگ جعبه گیگابایتی به نقل از انگجت، اسکنر اثر انگشت موبایل گلکسی اس 10 سامسونگ از روز اول با مشکلاتی روبرو بود و کاربران نیز اعلام کردند اثر انگشتی که به طور سه بعدی پرینت شده، می تواند قفل دستگاه را باز کند.

حسگر اثر انگشت گلکسی اس 10 مشکل ساز شد

حتی یکی از کاربران این موبایل در انگلیس نیز پس از خرید یک محافظ نمایشگر برای این دستگاه متوجه شد، هر اثر انگشتی قادر به بازکردن قفل موبایل او است.

اکنون سامسونگ اعلام کرده به زودی این مشکل را برطرف می کند. این شرکت بیانیه ای در رویترز منتشر کرده است. در این بیانیه آمده است: شرکت سامسونگ الکترونیکز از مسائل شناسایی اثرانگشت موبایل گلکسی اس 10 آگاه است و به زودی یک وصله نرم افزاری برای برطرف کردن آن ارائه می کند.

این مشکل چنان جدی است که بانک آنلاین KaKaobank در کره جنوبی به مالکان گلکسی اس 10 توصیه کرده تا برطرف شدن این مشکل موبایل، قابلیت باز کردن قفل دستگاه با فناوری شناسایی اثر انگشت را خاموش کنند.

هنوز تعیین نیست این مشکل از کجا سرچشمه می گیرد اما گلکسی اس 10 از یک حسگر اولتراسونیک برای ردیابی اثر انگشت استفاده می کند. محافظ های نمایشگری که از جنس سیلیکون یا پلاستیک هستند ، مانعی برای عملکرد این حسگر به حساب می آیند بنابراین سامسونگ به کاربرانش توصیه کرده از محافظ های تایید شده، استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حسگر اثر انگشت گلکسی اس 10 مشکل ساز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسگر اثر انگشت گلکسی اس 10 مشکل ساز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید