چاپ مقاله گروه پژوهشی فناوری خلأ در نشریه بین المللی

به گزارش وبلاگ جعبه گیگابایتی، مقاله یکی از اعضای گروه پژوهشی فناوری خلأ سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف که به همراه همکاران پژوهشی او به نگارش درآمده، در نشریه بین المللی Materials Research Express به چاپ رسید.

چاپ مقاله گروه پژوهشی فناوری خلأ در نشریه بین المللی

به گزارش وبلاگ جعبه گیگابایتی، این مقاله با عنوان تجزیه و تحلیل قانون مقیاس سنجی و استریومتری از مورفولوژی سطح فولاد ضد زنگ AISI 304 که با منگنز پوشش داده شده: ارزیابی معمولی و فرکتالی در نشریه بین المللی Materials Research Express - manuscript acceptance IOP منتشر شده است.

این مقاله که عنوان انگلیسی آن Stereometric and scaling law analysis of surface morphology of stainless steel type AISI 304 coated with Mn: A conventional and fractal evaluation است، از سوی مهندس علی آرمان، از اعضای گروه پژوهشی فناوری خلأ و سایر همکاران پژوهشی او نگارش شده است.

به گزارش سازمان جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی شریف، در چکیده این مقاله آمده است:

هدف از این مقاله، مطالعه ریخت شناسی فولاد زنگ نزن 304 بازپخت شده با لایه ای نازک از منگنز و در محیط گاز نیتروژن با استفاده از میکروسکوپ نیروی اتمی (AFM) است. نمونه های پوشش داده شده در محیط نیتروژن با شار 400 sccm و در چهار دمای مختلف (گروه اول) 473، (گروه دوم) 623، (گروه سوم) 773 و (گروه چهارم) 923 درجه کلوین بازپخت شدند.

تصاویر سه بعدی AFM از نمونه ها در مد tapping و از یک سطح 22 میکرومتر مربع تهیه شدند. برای تفسیر درست توپوگرافی سطح نمونه ها با کمک آنالیز AFM به محاسبه بعد فرکتالی نمونه ها پرداخته شد. نامنظم ترین سطح با زبری 22.23 nm متعلق به گروه چهارم و منظم ترین سطح با زبری 5.86 nm متعلق به گروه دوم است. بنابراین نتایج این مقاله، تاثیر فرآیند و اصلاحات بازپخت بر خصوصیات فرکتالی /مولتی فرکتالی سطوح را نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چاپ مقاله گروه پژوهشی فناوری خلأ در نشریه بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاپ مقاله گروه پژوهشی فناوری خلأ در نشریه بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید