خبرنگاران معاون وزیر: آموزش های مهارتی باید در محیط کارگاهی ارائه شود

به گزارش وبلاگ جعبه گیگابایتی، تهران-خبرنگاران- معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ارائه آموزش های تئوری در فضای مجازی، گفت: آموزش های مهارتی هنرجویان هنرستان ها الزاما باید در محیط کارگاهی ارائه شود.

خبرنگاران معاون وزیر: آموزش های مهارتی باید در محیط کارگاهی ارائه شود

به گزارش شامگاه سه شنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کمرئی درباره انتها زمان آموزش های فضای مجازی اظهارکرد: طبق روال عادی زمان آموزش بدون احتساب فرصت ارزشیابی، انتها اردیبهشت ماه است بنابراین و براساس تاکید شورای عالی آموزش و پرورش، آموزش ها تا انتها اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت هرچند این آموزش ها از طریق شبکه های تلویزیونی و فضای مجازی ارائه می شود.

وی اضافه کرد: تدریس دروس مختلف طبق روال معمول براساس بودجه بندی کتاب ها انجام می شود و با توجه به آغاز تدریس در فضای مجازی از 10 اسفند ماه پیش بینی می کنیم تا انتها اردیبهشت ماه کار تدریس به اتمام برسد لذا در این خصوص هیچ نگرانی وجود ندارد.

کمرئی ادامه داد: بیش از یک هزار روش های استاندارد در هنرستان ها تدریس و اجرا می شود اما انجام آموزش های عملی در فضای مجازی امکان پذیر نیست لذا دروس مهارتی را در کنار دروس پایه و عمومی هنرستان ها ارائه دادیم اما در خصوص شایستگی های فنی که لازمه اش مهارت آموزی و فعالیت در حوزه کارگاهی است، امکانش فراهم نشد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: از پنج پودمانی که هنرجویان باید در هنرستان های فنی وکاردانش بگذرانند سه پودمان به طور کامل و بخشی از پودمان چهارم قبل از شیوع کرونا آموزش داده شده بود لذا برای گذراندن ادامه پودمان ها نیازمند حضور دانش آموزان هستیم بنابراین اگر لازم باشد با توجه به شرایط حاکم، اجرای آن را به زمان دیگری از جمله تابستان موکول خواهیم کرد زیرا آموزش های مهارتی ماهیت کارگاهی دارند و باید در فضای مذکور برگزار شود.

کمرئی از تحصیل 950 هزار هنرجو در هنرستان ها خبر داد و اضافه کرد: در هنرستان ها بین 15 تا 20 جلسه نیاز داریم تا پودمان های مهارتی را آموزش دهیم هرچند زمان این آموزش ها قابل فشردگی و انعطاف پذیری نیز است. البته تصمیم در خصوص زمان ارائه آموزش های عملی با ستاد ملی مدیریت کرونا خواهد بود.

وی اضافه کرد: براساس بودجه بندی اجرا شده تا قبل از تعطیلات ناشی از کرونا همه دروس بین 65 تا 70 درصد تدریس شده بودند لذا آموزش های فضای مجازی و شبکه های تلویزیونی نیز بودجه بندی کتاب ها را رعایت کردند و تا به امروز بیش از80 درصد دروس آموزش داده شده است و تا انتها اردیبهشت ماه بیست درصد باقی مانده به اتمام خواهد رسید.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: شرایط اقتضا می کند تا سال تحصیلی به موقع انتها یابد و حدود 25 روز زمان نیاز داریم تا ارزشیابی انتهای انجام شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران معاون وزیر: آموزش های مهارتی باید در محیط کارگاهی ارائه شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون وزیر: آموزش های مهارتی باید در محیط کارگاهی ارائه شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید