بنیاد تیفا: تاخیر در اعلام نتایج انتخابات افغانستان مشکوک است

به گزارش وبلاگ جعبه گیگابایتی، بنیاد انتخابات شفاف افغانستان موسوم به تیفا گفت که تاخیر در اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور نگران کننده و مشکوک است.

بنیاد تیفا: تاخیر در اعلام نتایج انتخابات افغانستان مشکوک است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ جعبه گیگابایتی، بنیاد انتخابات شفاف افغانستان گفت که عدم اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری این کشور به دلیل فشارهای سیاسی و ضعف در مدیریت کمیسیون انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی است.

حوا علم نورستانی رئیس کمیسیون انتخابات شب گذشته گفت که نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری به دلیل تأمین شفافیت و مسائل فنی به تأخیر افتاده است.

بر اساس تقویم انتخابات افغانستان، نتایج ریاست جمهوری این کشور باید 27 مهرماه سالجاری اعلام می شد.

به گزارش هشت صبح، در بیانیه تیفا آمده است که تاخیر در اعلام نتایج ابتدایی زمینه را برای عدم پذیرش نتیجه انتخابات افغانستان فراهم می کند و بی اعتمادی مردم را نیز نسبت به روند انتخابات افزایش می دهد.

تیفا تاکید کرد که این تاخیر بطور اتوماتیک دیگر مراحل انتخاباتی را نیز با تاخیر روبرو می کند.

بنیاد انتخابات شفاف افغانستان از کمیسیون های انتخاباتی این کشور خواسته که دلایل مستند را برای تاخیر نتیجه ابتدایی انتخابات بیان کند.

این بنیاد به کمیسیون های انتخاباتی توصیه کرد که با تأخیر در روندهای انتخاباتی زمینه را برای ایجاد فضای شک و تردید نسبت به انتخابات ریاست جمهوری تقویت نکنند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بنیاد تیفا: تاخیر در اعلام نتایج انتخابات افغانستان مشکوک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنیاد تیفا: تاخیر در اعلام نتایج انتخابات افغانستان مشکوک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید