هشدار نسبت به افزایش معامله اموال سرقتی در فضای مجازی

به گزارش وبلاگ جعبه گیگابایتی، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی گفت: طی ماه های اخیر معامله و خرید و فروش انواع اموال سرقتی در فضای مجازی و به وسیله شبکه های اجتماعی افزایش یافته است.

هشدار نسبت به افزایش معامله اموال سرقتی در فضای مجازی

به گزارش وبلاگ جعبه گیگابایتی به نقل از ایسنا، احمد موقری شنبه 23 آذر در جلسه اختصاصی اجرای طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه استان آذربایجان شرقی، با تاکید بر لزوم برخورد با معامله نمایندگان اموال مسروقه در فضای مجازی، اضافه نمود: در این راستا ساماندهی فروشندگان توسط شهرداری و همکاری سایر ادارات و سازمان های استان به منظور فرهنگ سازی با هدف کاهش سرقت و خرید و فروش اموال مسروقه بسیار لازم و لازم است.

وی گفت: مراکز خرید و فروش اموال مسروقه موجب انگیزه سازی برای سارقین است و این افراد متخلف همواره درصدد یافتن بازارهای خرید و فروش و مالخر برای اجناس مسروقه خود می باشند.

موقری ادامه داد: ضرورت دارد چرخه خرید و فروش اموال مسروقه را که به خاطر ارزان بودن اجناس مسروقه مورد استقبال مالخران قرار می گیرد، با موانع اساسی روبرو کنیم تا از فعالیت آنها جلوگیری به عمل آید.

وی با بیان اینکه خرید و فروش اموال مسروقه در فضای مجازی در قالب اموال دست دوم به مراتب راحت تر از فضای واقعی است، اضافه نمود: سایت های فروش اموال دست دوم باید با احراز هویت فرد اقدام به انتشار آگهی فروش نمایند.

موقری مطلع سازی و اقدامات فرهنگی به وسیله رسانه های جمعی و فضای مجازی را مهم و موثر در جلوگیری از خرید و فروش اجناس و برهم زدن بازارهای معامله اموال مسروقی بیان نمود که باید در اقدامات آینده مد نظر قرار بگیرد.

در این جلسه راهکارهای اجرایی و هماهنگی های لازم در جهت برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال شناسایی شده و اولویت دار در فضای حقیقی و مجازی ارائه شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار نسبت به افزایش معامله اموال سرقتی در فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نسبت به افزایش معامله اموال سرقتی در فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید