ضرورت مشارکت دانشگاه گیلان در تهیه سند آمایش سرزمینی

به گزارش وبلاگ جعبه گیگابایتی، خبرنگاران/گیلان استاندار گیلان با بیان اینکه دانشگاه گیلان در زمره دانشگاه های پیروز کشور است، گفت: دانشگاه گیلان می تواند در تهیه سند آمایش سرزمینی مشارکتی موثر داشته باشد.

ضرورت مشارکت دانشگاه گیلان در تهیه سند آمایش سرزمینی

ارسلان زارع ظهر امروز در نشست اعضای هیئت علمی دانشگاه گیلان و دانشگاهیان استان با معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، دانشگاه گیلان را قطب بزرگ توسعه علمی استان خواند و گفت: دانشگاه گیلان می تواند در تحقق سند چشم انداز، برنامه ششم توسعه، برش استانی و سند آمایش سرزمینی که نقشه راه توسعه استان است، نقش موثر داشته باشد.

وی با بیان اینکه دانشگاه گیلان اقدامات خوبی را در حوزه پژوهش در کنار رویدادهای علمی به ارمغان آورده، توضیح داد: این مرکز علمی در همه ادوار به ویژه در دولت دهم و یازدهم به عنوان دانشگاه فناور اقدامات خوبی را در پیش گرفته و در زمره دانشگاه های پیروز کشور است.

استاندار گیلان اضافه کرد: یکی از رویدادهای مهم در عرصه فرهنگی و ورزشی که توافقنامه آن با حضور وزیر علوم به امضا رسیده، برگزاری جشنواره های ورزشی به میزبانی دانشگاه گیلان است که در این رویداد بیش از شش هزار دانشجو از سراسر کشور حضور خواهند داشت.

زارع از آمادگی استان گیلان برای برگزاری این جشنواره ورزشی اطلاع داد و گفت: در جهت اجرای هر چه بهتر این رویداد نشست های منسجم و تخصصی برگزار می گردد.

وی در سرانجام با اشاره به بعضی مسائل دانشگاه گیلان اظهار داشت: در جهت تکمیل زیرساخت های آموزشی استان و بهره وری این مجموعه بزرگ علمی، ساختمان دانشگاه علوم پایه و ساختمان دانشگاه مکانیک با مساعدت سازمان برنامه و بودجه تا سرانجام دولت به بهره برداری می رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ضرورت مشارکت دانشگاه گیلان در تهیه سند آمایش سرزمینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت مشارکت دانشگاه گیلان در تهیه سند آمایش سرزمینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید