گابارد: استیضاح، شانس ترامپ برای پیروزی در انتخابات را بیشتر می نماید

به گزارش وبلاگ جعبه گیگابایتی، تولسی گابارد نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و عضو مجلس نمایندگان این کشور اعتقاد دارد، فرایند استیضاح ترامپ شانس او را برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 بیشتر می نماید.

گابارد: استیضاح، شانس ترامپ برای پیروزی در انتخابات را بیشتر می نماید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ جعبه گیگابایتی، نماینده دموکرات ایالت هاوایی در مجلس نمایندگان آمریکا که نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 (13 آبان 1399) است، در ادامه انتقادهایش درباره فرایند استیضاح رئیس جمهور در کنگره، در یک مصاحبه با شبکه آمریکایی درباره تاثیرات معکوس استیضاح بر تقویت شانس دونالد ترامپ برای پیروزی در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری این کشور هشدار داده است.

تولسی گابارد عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا و تنها کسی است که از بین ده ها نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در جلسه رای گیری درباره استیضاح دونالد ترامپ حضور داشت.

او در مصاحبه با ای بی سی نیوز در تازه ترین اظهارنظر درباره چرایی دادن رای ممتنع به استیضاح رئیس جمهور جمهوری خواه آمریکا گفت: متاسفانه معتقدم که استیضاح تنها سبب جسورتر شدن بیشتر دونالد ترامپ، افزایش حمایت ها از او و همچنین بیشتر شدن این احتمال که او پیروز گردد، خواهد شد و همچنین این احتمال را سبب می گردد که (دموکرات ها) در مجلس نمایندگان کرسی های بسیار بیشتری را به جمهوری خواهان ببازند.

گابارد در این مصاحبه درباره اینکه جمهوری خواهان کنترل مجلس نمایندگان را از دست دموکرات ها بگیرند، به شدت ابراز نگرانی کرد.

این عضو دموکرات کنگره و نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، همچنین درباره تاثیرات طولانی مدت و مخرب پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده بر کل کشور آمریکا هشدار داده است.

او در این مصاحبه در دفاع از رای جنجالی خود در جلسه رای گیری استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا تاکید نمود، این رای تصمیم برای بی طرف بودن نبود و او به خاطر دفاع از مردم این کشور و حرکت رو به جلو، به استیضاح رای ممتنع داده است.

گابارد اضافه کرد: در ذهن من فکر کردن به اینکه چه کاری از منظر سیاسی به نفع خودم یا حزبم باشد، خطور نمی کند و تصمیم گیری (درباره استیضاح رئیس جمهور) واقعا عواقب بسیار زیادی دارد.

وی پیش از این هم از فرایند استیضاح دونالد ترامپ و حزبی بودن بیش از حد این فرایند در مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت آن در دست دموکرات هاست، انتقاد نموده بود.

اظهارنظر تازه این سیاستمدار و نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا درباره استیضاح ترامپ در شرایطی مطرح شده که تنش ها بین دو حزب جمهوری خواه و دموکرات در ماجرای استیضاح همچنان ادامه دارد.

تنش های حزبی در آمریکا با تصمیم جنجالی نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا برای عدم ارجاع طرح مصوب استیضاح ترامپ به مجلس سنای این کشور به سطحی بی سابقه رسیده است.

پلوسی در شرح چرایی این تصمیم خود اعلام نموده است که او به دنبال اطمینان حاصل کردن از برگزاری فرایند عادلانه برگزاری دادگاه استیضاح در سنای آمریکا است؛ مجلسی که اکثریت آن در دست هم حزبی های جمهوری خواه ترامپ است.

نمایندگان دموکرات و جمهوری خواه بر سر نحوه برگزاری دادگاه استیضاح ترامپ در مجلس سنا اختلاف دارند. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیش از این در پیامی توئیتری خواهان استیضاح رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شد و نوشت: نانسی پلوسی به دنبال بده بستان با سنا است. چرا ما وی را استیضاح نمی کنیم.

بسیاری از نمایندگان جمهوری خواه مایل هستند جلسه استیضاح زودتر برگزار گردد تا این مسئله را پشت سر بگذارند. بعضی از نمایندگان جمهوری خواه معتقدند دموکرات ها به دلیل ضعیف بودن استدلال هایشان برای استیضاح ترامپ می خواهند جلسه دادگاه هر چه دیرتر برگزار گردد.

مجلس نمایندگان آمریکا تا زمان برگزاری نخستین جلسه خود در روز 7 ژانویه (17 دی) قادر به ارسال ماده های اتهامی استیضاح برای مجلس سنا نخواهد بود. مجلس سنا روز 3 ژانویه (13 دی) بازگشایی خواهد شد، اما تا روز 6 ژانویه (16 دی) رأی گیری نخواهد داشت.

نتیجه استیضاح هر چه باشد، دموکرات ها توانسته اند تضمین نمایند که نام ترامپ را در تاریخ در فهرست معدود روسای جمهور استیضاح شده نگاه داشته اند. اندرو جانسون در سال 1868 و بیل کلینتون در سال 1998 استیضاح شدند و ترامپ به عنوان سومین رئیس جمهور در کنار آنها قرار گرفته است (جزئیات بیشتر).

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "گابارد: استیضاح، شانس ترامپ برای پیروزی در انتخابات را بیشتر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گابارد: استیضاح، شانس ترامپ برای پیروزی در انتخابات را بیشتر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید