اپل، گوگل و فیس بوک دیگر بهترین شرکت ها برای اشتغال نیستند

به گزارش وبلاگ جعبه گیگابایتی به نقل از بلومبرگ، شرکت های بزرگ فناوری مانند فیس بوک و گوگل زمانی از بهترین شرکت های جهان برای کارکردن به شمار می رفتند. آنها با انبوه مزایا، پاداش و دستمزدهای بالا کارمندان بسیاری را به خود جلب می کردند. اما اکنون به نظر می رسد زرق و برق این شرکت ها از بین رفته است.

اپل، گوگل و فیس بوک دیگر بهترین شرکت ها برای اشتغال نیستند

طبق رده بندی سالانه شرکت گلس دور(Glassdoor)که به تازگی منتشر شده، در فهرست 10 شرکت برتر دنیا برای کارکردن دیگر اثری از شرکت های بزرگ سیلیکون ولی وجود ندارد. اکنون در صدر فهرست گلس دور شرکت HubSpot (فعال در حوزه نرم افزار ابر حسابرسی) به عنوان برترین مکان دنیا برای کارکردن قرار گرفته است.

فیس بوک طی 10 سال گذشته 3 بار صدر نشین این فهرست بود. اما در رده بندی جدید در رتبه 23 قرار گرفته است. حال آنکه این شرکت سال گذشته در رده هفتم فهرست گلس دور قرار داشت.

گوگل در سال 2015 میلادی به عنوان بهترین شرکت برای کار کردن و در صدر فهرست گلس دور قرار داشت. این شرکت طی 8 سال قبل از آن نیز جزو 10 مکان برتر برای کارکردن در دنیا بود. اما این شرکت امسال در رده 11 قرار گرفته است.

اپل نیز که زمانی که جزو 25 شرکت برتر برای کارکردن در سراسر دنیا در فهرست گلس دور بود اکنون در رده 84 قرار گرفته است. آمازون نیز به دلیل جنجال های مربوط به فرهنگ کاری برای دوازدهمین سال متوالی در فهرست گلس دور گنجانده نشده است.

اما در این میان مایکروسافت که سال گذشته در رده 34 بهترین شرکت برای کارکردن قرار داشت در رده بندی امسال گلس دور به رده 21 ارتقا یافته است.

رده بندی سالانه گلس دور براساس اظهار نظر و آنالیز های کارمندان درباره موضوعاتی مانند پاداش، مزایا، فرهنگ کاری و مدیریت ارشد انجام می گردد. در امسال بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری از جمله فیس بوک و گوگل به دلیل موضوعات مختلفی از سوی کاربران مورد انتقاد قرار گرفته اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اپل، گوگل و فیس بوک دیگر بهترین شرکت ها برای اشتغال نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل، گوگل و فیس بوک دیگر بهترین شرکت ها برای اشتغال نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید